Pro veterinární kliniky

Jakožto veterináři se budete setkávat s majiteli zvířat prchajícími společně před válečným konfliktem často. Ať už se bude jednat o povinné úkony spojené se vstupem do země a nebo při vzniku onemocnění přicházejících zvířat. Na této stránce pro Vás tedy budeme připravovat obsah, který vám usnadní práci, ať už se bude jednat o seznam tlumočníků z řad studentů, či česko-ukrajinský slovníček základních frází používaných ve veterinární ordinaci. Dále se zde dozvíte, jak můžete dále pomoci lidem i zvířatům z Ukrajiny.

Ve spolupráci s Českou asociací veterinárních lékařů malých zvířat jsme pro vás připravili manuál, kde jsou popsány úkony spojené se vstupním vyšetřením při příchodu do ČR a další užitečné fráze. Dokument vznikl proto, aby veterinářům pomáhal. Pokud tedy budete chtít do manuálu cokoliv doplnit, neváhejte se na nás obrátit, ideálně na emailu info@vsf-cz.eu, a my váš požadavek obratem zpracujeme.

Díky studentům Veterinární univerzity Brno a České zemědělské univerzity jsme dali dohromady tým lidí, kteří jsou schopni pomoci s tlumočením, když do ordinace přijdou ukrajinští občané, se kterými nenajdete společný jazyk pro domluvu. V případě potřeby můžete zavolat těmto tlumočníkům:

Viktoriia Yakushevska – +420 608 344 089

Mariia Sierykh – +420 608 268 363

Pavla Bondarenko – +421907509421